';

Naprawa mostów napędowych

Most napędowy, którego zadaniem jest przenoszenie zwielokrotnionego momentu obrotowego przez skrzynię biegów do kół jezdnych, mimo swojej trwałości, należy do elementów szczególnie narażonych na obciążenia.

Najczęstszą przyczyną nieprawidłowości w działaniu mostu napędowego jest olej, a dokładniej jego brak.

Powodem może być także olej stary i zanieczyszczony opiłkami metalu, niezapewniający odpowiedniej ochrony w wyniku utraty swoich właściwości smarujących.

Każdy kierowca powinien zatem we własnym zakresie pamiętać, aby regularnie sprawdzać jego poziom, jak i szczelność połączeń.

Uszkodzony most objawia się hałasem, szumem w trakcie jazdy, a także nagrzewaniem się przekładni głównej. Po takich obserwacjach konieczna staje się jak najszybsza wizyta w serwisie.

Nasz zespół od lat wykonuje regeneracje i naprawy mostów napędowych w samochodach ciężarowych, specjalistycznych oraz autobusach. Naszą pracę rozpoczynamy od sprawdzenia najpowszechniejszej przyczyny uszkodzeń – oleju oraz stanu uszczelnienia.

Zawsze w pierwszej kolejności dążymy do przeprowadzenia regeneracji i naprawy mostu napędowego. Jeśli jednak okażą się one niemożliwe, pozostaje jego wymiana.

Po dokonaniu diagnozy, czynności, jakich możemy się podjąć to m.in. wymiana lub odtworzenie niesprawnych, uszkodzonych elementów, uszczelnienie mostu, naprawa mocowań, czy usunięcie luzów.

Opinie naszych klientów

Image
Doświadczeni fachowcy od skrzyń. Wszystko sprawnie, bez problemów i przystępni cenowo.

Marcin Mróz,


BMW M5 F10, 2017
Image module
Image
Sprawnie i od ręki usunięta usterka. Dziękuję Panowie za pomoc. Rzetelna firma !

Mateusz Jasiński


CASE CX35B, 2016
Image module
Image
Znają się na swojej pracy. Mimo nieprzewidzianych problemów. Wszystko naprawione na czas.

Łukasz Wysocki


John Deere 7710, 2001
Image module
Image
Polecamy usługi firmy . Przeszkoleni pracownicy, oferujący wsparcie informacyjne z zakresu różnych rozwiązań usterek. Jak również przejrzyste zasady współpracy oraz opłat.

Marta Olejniczak


DAF XF 105, 2017
Image module

Firmy z którymi współpracujemy

pl Polish
X